POMAGAMY

W Krowarzywa dokładamy wszelkich starań żeby dbać o środowisko. Regularnie wspieramy inicjatywy, które sprawiają, że świat staje się lepszym miejscem dla wszystkich stworzeń. Jedząc u nas, Ty też dokładasz swoją cegiełkę.

Akcja Pajacyk PAH

Łącznie ufundowaliśmy już ponad 4100 obiadów dla potrzebujących dzieci.

#BurgerDlaMedyka

W marcu i kwietniu 2020 przeprowadziliśmy akcję #BurgerDlaMedyka, w ramach której dostarczyliśmy dla setek pracowników służby zdrowia walczących z pandemią COVID-19 posiłki o wartości 18 800 pln.

Krowarzywa dla Alexa

W listopadzie 2019 na pomoc Alexowi, który urodził się z rdzeniowym zanikiem mięśni, przekazaliśmy 10% ze sprzedaży w naszych lokalach w dniu 16.11.2019, czyli aż 7391 pln.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Co roku na aukcję wystawiamy kolację w Krowarzywa, z której cały dochód zasila konto Orkiestry, a wolontariusze WOŚP mogą ogrzać się i napić ciepłej, darmowej herbaty w naszych lokalach.

BezJurex

W styczniu 2018 na pomoc krowom uratowanym z transportu na rzeź przez Fundację Zwierzęca Polana przekazaliśmy 10% ze sprzedaży burgera miesiąca, czyli aż 9302 pln.

Otwarte Klatki

Od początku Krowarzywa wspieramy Stowarzyszenie Otwarte Klatki działające na rzecz zwierząt.

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

W styczniu 2022 na kilka dni wprowadziliśmy Zestaw z Cieciorexem w niebieskiej bułce. Pretekstem do tej akcji było Blue Monday. 10% ze sprzedaży promocyjnego Zestawu trafiło do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, prowadzącej  Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111). Przekazaliśmy 3.000 zł.

Pomoc Ukrainie

W lutym 2022 przekazaliśmy 8.000 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej SOS Ukraina.

Od marca do maja prowadziliśmy w Krowarzywa sprzedaż ShareBoxa, z którego sprzedaży każde 10 zł trafiało do Stowarzyszenia Siemacha, działającego na rzecz dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Przekazaliśmy też 1.388 zł na rzecz SOS Wioski Dziecięce.

Oprócz finansowego, udzieliliśmy także materialnego, wsparcia osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. W lokalach Krowarzywa organizowaliśmy zbiórki, które trafiały na granicę.

Fundacja Mare

Z okazji Dnia Ochrony Bałtyku, 22 marca 2022 ruszyliśmy z przedsprzedażą naszej roślinnej ryby w postaci Fisz&Czips. Złotówka z przedsprzedaży każdej porcji trafiła do Fundacji Mare zajmującej się ochroną Morza Bałtyckiego. Do lokali Krowarzywa trafiły materiały edukacyjne Mare, a na rzecz oczyszczania Bałtyku 1.000 zł.